,,Láká mě si opět zahrát FNL v Ústí nad Labem," nastiňuje plány Daniel Richter

12. 2. 2024 | Redakce

Rozhvor s další posilou, která se k nám v zimní přestávce připojila - Daniel Richter.

Jaké faktory tě přivedly k rozhodnutí připojit se k fotbalovému klubu FK Viagem Ústí nad Labem v průběhu zimní přípravy?
Asi nejdůležitějším faktorem byl přechod na profi režim a s tím spojené ambice klubu. Láká mě si opět zahrát FNL v Ústí nad Labem.

Jaké jsou tvé první dojmy z klubu a týmu od té doby, co jsi se k nám připojil?
Určitě pozitivní, co se týče zázemí a podmínek pro trénování, tak to je nadstandard na ČFL.
Jaký je tvůj hlavní cíl nebo očekávání, co se týká tvého přínosu pro tým v nadcházející části sezony?
Mým hlavním cílem je přenést vítěznou náladu z Velvar. Věřím, že týmu pomůžu v kombinaci, kvalitě na balonu a vytváření gólových šancí.
Máš nějaké oblíbené fotbalové vzory nebo hráče, kteří tě inspirují?
Mým nejoblíbenějším hráčem je Luka Modrič.

Jak se těšíš na naše fanoušky?

Na fanoušky se těším, protože si pamatuju zápasy např. s Brnem, kdy přišlo přes 2000 lidí. Potom se hraje všem mnohem lépe. Pokud budeme předvádět kvalitní hru a vyhrávat, tak fanoušky nalákáme zpět na stadion.
Jaké jsou tvé očekávání ohledně zimní přípravy a přípravy na nadcházející část sezony?
V tomto případě je výhoda, že je tak dlouhá, protože máme dost času zvyknout si na nové spoluhráče, trenéra. Dostat do sebe styl fotbalu, který trenér po nás chce, a připravit se na jarní část sezony.
Můžeš sdílet nějaké zajímavé momenty nebo zážitky z prvních tréninků a setkání s týmem?
Asi nejzajímavější je, že se všemi 3 trenéry jsem se již potkal během kariéry, ale s každým v jiném klubu (Žižkov, Velvary, Ústí).
Co bys vzkázal fanouškům FK Viagem, kteří se těší na tvůj příspěvek na hřišti?
Že se budu snažit naplnit očekávání a snad jim budeme přinášet radost nejen výsledky, ale také předvedenou hrou.
Znal jsi někoho z kabiny ještě před tvým příchodem?
Znal jsem asi polovinu hráčů, takže tohle proběhlo úplně v pohodě. Šel jsem do známého prostředí.

Ústí vyzve nováčka soutěže z Chomutova

25. 7. 2024

Ústí porazilo Domažlice 3:0, všechny branky vstřelilo v závěru

23. 7. 2024