Preview: Do Ústí dorazí rezerva Liberce

22. 3. 2024 | Redakce

V 19. kole ČFL - Skupina B se Ústí n. L. utká na Městském stadionu Ústí nad Labem se Slovanem Liberec B.

Ústí n. L. je aktuálně na 4. místě s bilancí devíti výher, čtyř remíz a pěti proher v 18 zápasech. Na domácím hřišti mají neporazitelnou bilanci čtyř výher a tří remíz v sedmi zápasech. V posledním soutěžním utkání porazili Hradec Králové B výsledkem 2:1. Mezi klíčové hráče Ústí n. L. patří Ismael Stephane Ouattara Dao, který v této sezóně vstřelil devět branek, čímž se stal nejlepším střelcem týmu, a Ivan Špička, který za tým odehrál nejvíce minut s 1620 minutami na hřišti.

Slovan Liberec B je aktuálně na 9. místě s pěti výhrami, sedmi remízami a šesti prohrami v 18 zápasech. Ve venkovních zápasech mají na svém kontě dvě výhry, čtyři remízy a dvě prohry v osmi zápasech. Jejich poslední soutěžní zápas skončil porážkou 0:3 se Zápy. Klíčovými hráči Slovanu Liberec B jsou Olaf Kok, který v této sezóně vstřelil čtyři góly, čímž se stal nejlepším střelcem týmu, a Jakub Winkler, který za tým odehrál nejvíce minut s 1601 minutami na hřišti.

V posledních třech vzájemných zápasech těchto dvou týmů v soutěži Ústí n. L. vyhrálo všechna tři střetnutí. Poslední vzájemný zápas se odehrál v srpnu 2023, kdy Ústí n. L. porazilo Slovan Liberec B výsledkem 2:0.

Při porovnání ofenzivních akcí vstřelilo Ústí nad Labem 29 branek (dělí se o 4. až 6. místo v soutěži), zatímco Liberec 25 branek (dělí se o 8. až 11. místo v soutěži). Co se týče obrany, Ústí nad Labem inkasovalo 22 branek (4. místo v soutěži), zatímco Liberec 25 branek (dělené 7. až 8. místo v soutěži).