Ústí si může v sobotu obhájit třetí místo v tabulce proti Živanicím

29. 5. 2024 | Redakce

Sezona se chýlí ke konci, Ústí již bojuje pouze o bronzovou pozici, která sice nic neřeší, alespoň ale dává dobrý pocit do ústecké kabiny na příští ročník. Na ústecký trávník dorazí jedenáctý celek ligy Živanice, které si připsaly v posledním kole velký skalp.

V listopadu zapsalo Ústí venkovní prohru na trávníku Živanic. Viagem se rychle dostal do vedení, když se prosadil David Černý. Soupeř dokázal odpovědět a to hned třikrát a vyhrál tak na své půdě 3:1.

Živanice

Živanice si ve 28 zápasech připsaly 32 bodů a náleží jim 11 pozice ve skupině B České fotbalové ligy. V posledním kole ale dokázaly zaskočit druhé Zápy, kterým tak ukončily naděje na postup. Soupeř dokázal vstřelit 36 branek a inkasoval 42 gólů. Nutno dodat, že si tým připsal sedm z devíti výher na domácí půdě, kde se body snadno nesbíraly. Venku to mají Živanice ale 2-2-10 a jsou druzí nejhorší v lize na hřištích soupeřů. Nejlepším střelcem týmu je Lukáš Kopecký s deseti góly.

FK Viagem Ústí nad Labem

Ústecký tým už hraje pouze o čest a hrdost, pokud si připíše výhru, tak bude mít jistotu třetího místa. Závěr sezony se ústeckému týmu nevydařil, z posledních pěti zápasů si připsal pouze čtyři body, i proto na první Velvary ztrácí už 14 bodů. V posledním kole odešlo Ústí bez bodů i bez branky z Pardubic. Na domácí půdě je ale stále Ústí třetí nejlepší v lize, prohráli pouze s Velvary a Zápy. Ve skóre je tým +13, nejvíce branek vstřelili Dao s Černým, oba zaznamenali 12 branek.

Ústí porazilo Domažlice 3:0, všechny branky vstřelilo v závěru

23. 7. 2024

Ústí pokračuje v přípravných zápasech, tentokrát vyzve Domažlice

18. 7. 2024

Varnsdorf vyhrál i druhé vzájemné utkání

15. 7. 2024
Zápasy A-Týmu
Přípravné utkání 24/25 10:30
Modrá
logo logo

FK VIAGEM Ústí nad Labem

TJ Jiskra Domažlice


Přípravné utkání 24/25 14:00
Ústí nad Labem
logo logo

FK VIAGEM Ústí nad Labem

FC Chomutov

27. 7. 14:00h