Do Ústí přichází legenda Teplic brankář Tomáš Grigar

17. 6. 2024 | Redakce

Nový trenér ústeckých fotbalistů Svatopluk Habanec hodlá mužstvo pro postup do druhé ligy stavět odzadu, základní kámen už má. Třetiligový Viagem do branky angažoval dvojnásobného šampiona se Spartou a teplickou legendu Tomáše Grigara, jednačtyřicetiletý veterán v pátek podepsal smlouvu jako volný hráč. Stěhuje se jen o dvacet kilometrů daleko.

„Ústecký kraj znám, ústecké hráče taky, byli konkrétní, nabídka pěkná. Zajímal jsem se o kádr a postupový bude, to je priorita klubu i moje,“ svěřil se zkušený brankář.

Na teplických Stínadlech mu po sezoně vypršela smlouva, skláři se rozhodli omladit brankářskou sestavu. Grigar se loučil po neuvěřitelných patnácti letech, pojmenovali po něm i Sektor Tomáše Grigara. V nejvyšší soutěži vychytal 117 čistých kont, což je třetí nejlepší počin v ligové historii po Jaromíru Blažkovi (157) a Martinu Vaniakovi (153).

„Když jsem se dozvěděl, že v Teplicích už se mnou nepočítají, hned mi bylo jasné, že chci hrát dál. Tedy pokud bude držet zdraví, což zdrží, ale radši to zaklepu,“ zaťukal to Grigar na stůl. „Nabídek se sešlo víc, ale konkrétní jen ta ústecká.“

Dohodl se zatím na roční smlouvě, na ústecký klub se informoval u bývalých teplických spoluhráčů. Za Viagem v letošní sezoně ČFL nastupovali Jakub Mareš, Tomáš Kučera, Marek Červenka, Alois Hyčka či David Černý.

„Obvolával jsem kluky, zjišťoval, jaké je zázemí, hráči, kabina, jestli funguje. A všechno je v pořádku,“ zjistil. S novým trenérem Svatoplukem Habancem se v Teplicích nepotkal: „Ale měli jsme dlouhý rozhovor, s kterým jsem spokojený. Řekli jsme si, co ode mě chce, co mám plnit v kabině, potažmo na hřišti.“

S třetí ligou už má rodák z Opavy zkušenosti, ačkoli hodně vousaté. „Chytal jsem ji za sparťanské béčko. A dokonce jsem si v ní dal i gól. Hráli jsme s Blšany, vedli jsme 6:0, tak jsem kopal penaltu,“ prozradil.

Třeba se mu to povede i ve městě na Labi, hlavní jeho úkol je ale jiný. Postup do profesionální soutěže.

Zdroj: https://www.idnes.cz/fotbal/domaci-souteze/fotbal-tomas-grigar-prestup-usti.A240614_180448_fot_dsouteze_pbi

Ústí porazilo Domažlice 3:0, všechny branky vstřelilo v závěru

23. 7. 2024

Ústí pokračuje v přípravných zápasech, tentokrát vyzve Domažlice