Ústí v Chlumci nad Cidlinou neuspělo

3. 9. 2023 | Redakce

V rámci 5. kola zajížděli ústečtí fotbalisté do Chlumce nad Cidlinou posíleni dvěma ligovými výhrami v řadě. V Chlumci ale svou šňůru neprodloužili a prohráli 1:2.

ČFL 23/24, 5. kolo, 3. 9. 2023, 10:15 hod.
Chlumec nad Cidlinou

FK Chlumec nad Cidlinou

FK VIAGEM Ústí nad Labem

2:1 (0:0)
Branky: 48. Kneifel, 86. Kejř – 88. Černý. ŽK: 12. Bastin, 37. Kejř, 82. Weis, 90. Řezníček 90+2. Brát, 90+5. Veselka – 32. Čítek, 41. Hudec, 63. Spychka.
FK Chlumec nad Cidlinou:

Brát – Veselka (C), Kopáč, Kneifel (70. Slavík), Řezníček, Krčál, Čáp (77. Weis), Kejř (90+1 Ráliš), Labík (90+1 Petráň), Doležal, Bastin

Náhradníci: Ordelt – Petráň, Slavík, Weis, Ráliš, Ludvík, Hrubý

FK VIAGEM Ústí nad Labem:

Němec – Hudec, Čítek (C), Chodora (75. Kubín), Zoubele (66. Tarasenko), Černý, Dao (58. Kučera), Trenda, Čičovský, Spychka, Benda

Náhradníci: Četverik – Uličný, Stružinský, Kubín, Adekuoroye, Tarasenko, Kučera

Ústečtí se v utkání museli obejít bez trojice zraněných hráčů Alois Hyčka, Jakub Mareš a Ondřej Kolařík.

První šanci v zápase měli domácí. V 10. minutě hlavičkoval zcela sám Krčál, ale zamířil mimo. V 16. minutě zasahoval proti další hlavičce v podání domácích hráčů fantastickým zákrokem David Němec.

Ve 25. minutě prokličkoval k zakončení David Černý, ale jeho střela postrádala přesnost a skončila jen v náručí domácího brankáře.

Ve 48. minutě se domácí Chlumec nad Cidlinou dostal do vedení. Jonáš Kneifel využil brejku a otevřel skóre - 1:0. Stejný hráč zakončoval i o dvě minuty později, s jeho pokusem si ale tentokrát David Němec v pohodě poradil.

V 57. minutě zakončoval z úhlu Labík, jeho pokus vyrazil Němec na rohový kop. O podobnou práci se postaral také domácí brankář a to v 60. minutě kdy vyrážel pokus Jaroslava Bendy. O dvě minuty později měl velkou šanci Daniel Chodora. Po rychle rozehraném autu se dostal k zakončení, ale minul.

V 84. minutě měl šanci na vyrovnání Adam Čičovský, ale jeho střelu lapil domácí brankář. V 86. minutě naopak uspěli domácí. Kejř obešel Tarasenka a střelou z nulového úhlu propálil brankáře Davida Němce.

O minutu později využil nekoncentrovanosti v domácí obraně David Černý a bleskově snížil na 1:2 z pohledu ústeckých. Více už ale Ústí nestihlo a z Chlumce se tak vrací z prázdnou.