V 11. kole zavítali ústečtí fotbalisté na půdu lídra soutěže SK Zápy.

ČFL 23/24, 11. kolo, 15. 10. 2023, 16:00 hod.
Zápy

SK Zápy

FK VIAGEM Ústí nad Labem

2:5 (0:1)

Branky: 63' Woitek, 88' Jelínek - 21' Ismael, 46' Spychka, 51' Čítek, 79' Čičovský, 90+5' Benda-

ŽK: 61' Pardubský - 24' Bankole, 57' Čičovský, 81' Mareš, 90+3' Kolařík

SK Zápy:

Řehák (B) - Duben (C), Eliáš (Zoubek), Kavalír (Jelínek J.), Khrolenok (Matějka), Kubů (Kocourek), Pardubský, Petrlák, Stropek (Jelínek M.), Súkenník, Woitek

Náhradníci: Durov (B), Tarasyuk

FK VIAGEM Ústí nad Labem:

Němec (B) - Bankole, Černý (Trenda), Čičovský (Kolařík), Čítek (C), Ismael (Uličný), Hudec, Hyčka, Kučera, Mareš (Benda), Spychka

Náhradníci: Četverik (B), Kubín, Stružinský

Ústečtí fotbalisté vstoupili do utkání s velkým nasazením a zodpovědností. První šanci měli domácí v 10. minutě, neproměnili velkou šanci z hranice vápna. Ve 21. minutě tvrdou střelou překonal domácího brankáře Ismael a šli jsme do vedení 0:1. Ve zbytku 1.poločasu se hrál vyrovnaný fotbal bez velkých šancí na obou stranách.

Do 2. poločasu vstoupili ústečtí fotbalisté velmi aktivně, což vedlo k rychlé druhé brance utkání, ve 46. minutě se trefil Spychka a bylo to 0:2. Z další akce se opět prosadil tým hostů po krásném sólu z vlastní půlky kapitán Čítek a šli jsme do vedení 0:3 v 51. minutě. V 62 minutě se po centru prosadil na 1:3 domácí Woitek.

Ve 2. poločase se hrál vyrovnaný fotbal, ale opět se prosadili hosté, konkrétně v 80. minutě Adam Čičovský a na tabuli svítil stav pro hosty 1:4.

V 88.minutě se dostal do šance domácí Jelínek a snížil na 2:4. Už to vypadalo na konec zápasu, ale střídající Benda nádhernou střelou do šibenice v 90. minutě upravil výsledek na konečných 2:5.

Ústí nad Labem zaslouženě vyhrálo a snížilo ztrátu na první místo na pouhé 4 body a dále sní o postupu do 2.ligy.