Doma porážíme Pardubice ˝B˝ 4:3!

27. 10. 2023 | Redakce

Ve 13. kole přivítali ústečtí fotbalisté na domácí půdě a za deštivého počasí FK Pardubice B.

ČFL 23/24, 13. kolo, 27. 10. 2023, 18:00 hod.

FK VIAGEM Ústí nad Labem

FK Pardubice B

4:3 (2:2)

Branky: 19' Čítek, 29' Ismael, 49' Ismael, 90+2' Ismael - 15' Brdička (Penalta), 45' Vencl, 81' Brdička

ŽK:76' Kučera - 22' Brdička, 25' Sedláček, 65' Šmíd, 79' Jarkovský

FK VIAGEM Ústí nad Labem:

Četverik (B), Bankole (Kubín), Černý, Čičovský (Kolařík), Čítek, Ismael, Hyčka, Kučera, Mareš (C) (Tarasenko), Spychka, Uličný (Hudec)

Náhradníci: Němec, Stružinský, Trenda

FK Pardubice B:

Šmíd (B), Brdička, Jarkovský, Koukola, Kurka, Machů, Mareš, Miláček, Pandula (Tecl), Sedláček, Vencl

Náhradníci: Brychnáč, Hanč, Svatoš, Svoboda, Šimůnek

V samotném úvodu utkání se domácí po centru Hyčky dostali do šance, ale přihrávka žádného adresáta nenalezla. V 10. minutě zahrozili hosté, ale tvrdá střela skončila jen na brankové konstrukci.

Ve 13. minutě fauloval domácí brankář hostujících útočníka a penaltu nekompromisně proměnil Brdička, stav 0:1 pro Pardubice B. Na těžkém terénu i po vstřelené brance hosté neubrali a předváděli aktivní hru.

Ve 20. minutě po krásném centru se hlavou prosadil Vojtěch Čítek a stav byl 1:1.

Ve 30. minutě se po domácím tlaku prosadil krásnou střelou do šibenice Ismael a upravil stav 2:1 pro domácí.

Zbytek druhého poločasu mělo soustavně tlak domácí mužstvo, ale své šance neproměnilo. Ve 45. minutě z ojedinělé standardní situace se prosadil hlavou hostující kapitán Vencl a do kabin se šlo za stavu 2:2.

V 50. minutě krásnou samostatnou akcí vymotal celou obranu i brankáře domácí Ismael a do prázdné brány vstřelil branku na 3:2.

Ve druhém poločase se hrál vyrovnaný zápas, hosté nejprve v 80. minutě srovnali na 3:3, a když to vypadalo na dělbu bodů, tak v nastaveném čase opět Ismael zamířil přesně a svou 3 brankou dostal Ústí do vedení 4:3, což byl i konečný stav zápasu.

Ústí potřetí v řadě neskórovalo, na domácím hřišti podlehlo Zápám 0:3